Servis a správa počítačů a notebooků

Veškeré služby IT "Servis a správa počítačů a notebooků" jsou v současné době NEDOSTUPNÉ z kapacitních důvodů. Platí do odvolání. Děkuji za pochopení.
  • Nepracuje váš počítač, notebook tak, jak by měl? Je pomalý?
  • Rádi byste si pořídili nový počítač nebo notebook?
  • Nefunguje vám tiskárna, scanner?
  • Poptáváte správu vašich počítačů a notebooků?

Využijte mých služeb v oblasti servis a správa počítačů a notebooků:

Vyčištění počítače, notebooku  

  • Počítač, notebook pracuje pomalu?
  • Zvýšila se jeho hlučnost? Větráček jede na plné obrátky?
  • Seká se, nereaguje na podněty klávesnice, anebo se sám vypíná?

Může se jednat o zanesený ventilátor prachem. Součástky citlivé na teplotu nejsou dostatečně chlazeny a to je důsledek přehřívání. V některých případech může dojít až ke zničení počítače, notebooku.
Vyčištění není možné provádět u Vás doma nebo v kanceláři, jelikož se jedná o poměrně náročnou práci. Proto je potřeba zařízení přinést ke mně, kde mám všechny potřebné přípravky na čištění.

Ukázky zaneseného větráku před čištěním a po vyčištění

čištění notebooku
1) Čištění notebooku - před a po
čištění notebooku
2) Čištění notebooku - před a po
čištění notebooku
3) Čištění notebooku - před a po

TIP: Využijte právě probíhající akci na vyčištění notebooku do 24 hodin, nejnižší cena v Praze a okolí!

Vyčištění počítače, notebooku doporučuji provést minimálně jednou za rok (v některých případech, např. v prašném prostředí, častěji).

Nedochází pak k vážným poruchám procesorů, grafických čipů či dokonce k poruchám základních desek, což velmi často znamená nevratné poškození a rozloučením se s přístrojem. Tudíž bohužel nezbývá již nic jiného, než jít koupit notebook nový.

Podívejte se na postup prací vyčištění notebooku anebo na fotogalerie z čištění:

Údržba – správa počítače

Jestliže se Váš počítač například z ničeho restartuje, nebo i úplně vypne, může se jednat o problém způsobený špatným kontaktem některé z komponent nebo přehřátí součástky v počítači či nekompatibilitou s dalšími komponenty v počítači. Přijedu a prověřím správné zapojení komponent v počítači a zkontroluji, jestli jsou součástky citlivé na teplotu dostatečně chlazeny. Pokud zjistím problém, samozřejmě se postarám o jeho řešení.

Vzdálená správa počítače a notebooku

Ne všechny problémy s PC se musí řešit návštěvou kamenného servisu.
Někdy lze chybu odstranit přístupem na dálku.

A právě pro tyto případy představujeme novou službuVzdálená správa počítače a notebooku.

Sestavení PC na míru

Pokud ještě nemáte počítač nebo potřebujete nový, kontaktujte mě. Promluvíme si o tom, k jaké činnosti budete počítač potřebovat a podle toho vyberu komponenty tak, aby Vám nejlépe vyhovovaly.

Není potřeba kupovat nejdražší komponenty, stačí je co nejlépe přizpůsobit Vašim požadavkům. Pokud budete chtít, společně vybereme i vzhled vnějších komponent/periferií (skříň PC, monitor, tiskárna, klávesnice, myš a jiné) tak, aby Vám například ladily k interiéru.
Komponenty po domluvě koupím, sestavím, nainstaluji operační systém a další základní programy pro práci s počítačem.

Dovezu hotový počítač k Vám domů, zapojím, předvedu a vysvětlím základní věci, které budete potřebovat anebo chtít vědět.

Koupě notebooku, netbooku, tabletu

Jestliže uvažujete o koupi přenosného počítače, je spousta věcí, které by jste měli vědět, než si jej pořídíte. Například znát základní údaje o požadovaném výkonu, výdrži a dalších kriteriích, na které se budou vztahovat Vaše požadavky. Pokud si budete přát, přijedu k Vám a vysvětlím základní problematiku a společně můžeme vybrat vhodný přístroj právě pro Vás. Přístroj zakoupím, přivezu k Vám domů a vysvětlím/zaškolím v základním používání.

Hardware upgrade – modernizace stávajícího počítače

Pokud Váš starší počítač přestává stačit k činnostem, ke kterým jej používáte, je velmi často zbytečné kupovat ihned nový počítač. Pomůžu Vám s výběrem jednotlivých komponent do Vašeho stávajícího počítače, aby Vám mohl nadále sloužit k plné spokojenosti. Komponenty zakoupím, přivezu a nainstaluji potřebné ovladače. Ověřím správnou funkčnost a vysvětlím vše potřebné.

Instalace software – programů

Chcete na počítači provádět činnost, ke které nemáte potřebný program? Kontaktujte mě. Pomohu s výběrem vhodného software, případně jej zakoupím a nainstaluji na Váš počítač a vysvětlím základní problematiku.

Připojení k internetu

Nemáte ještě připojení k internetu? Pomůžu Vám i s touto problematikou. Podle Vaší lokality najdu nejvhodnějšího providera (zprostředkovatele) internetového připojení v okolí a pomohu Vám s objednáním jeho služeb a samotným zapojením do Vašeho počítače.

Záloha dat – vypálení na CD, DVD, kopie na externí disk

Máte ve svém počítači data, o které nechcete v žádném případě přijít? Nejsnazší cesta je, si tyto data zálohovat. Jestliže si s tímto nevíte rady, obráťte se na mě. Navrhnu nejlepší řešení pro Vás (podle vašeho hardware, množství dat, atd.) a zrealizuju vše potřebné, aby Vaše cenná data byla v bezpečí.

Obnova dat (po pádu systému nebo napadení škodlivým softwarem)

Ztratila se Vám některá data, která potřebujete zpět a nevíte si rady. Pokusím se Vaše data obnovit a zároveň vytvořím zálohy, abyste se již nemuseli další ztráty těchto dat obávat.

Odstranění škodlivého softwaru – odvirování počítače

Chová se Váš počítač poslední dobou nějak podivně nebo se extrémně zpomaluje jeho činnost? Vyskakují na Vás z ničeho nic různá okna a nebo Vám Vaši přátelé sdělují, že jim z Vaší emailové adresy chodí podivné e-maily. Vše toto může být způsobeno tím, že se Váš počítač stal obětí škodlivého software (viry, spyware, trojské koně a mnohé další).

Tyto problémy je potřeba řešit co nejdříve. Kontaktujte mě. Přijedu přímo k Vám, počítač vyčistím od virů a nainstaluji potřebné ochranné programy (antivirus, firewall, atd.), aby se do budoucna těmto nepříjemným událostem předcházelo.

Ztišení, odhlučnění počítače, notebooku

Zdá se Vám, že máte počítač velmi hlučný anebo dokonce vydává podivné zvuky? Přijedu a zkontroluji, jestli nemáte náhodou zanesený chladič prachem nebo opotřebovaná ložiska na větráčcích, což obojí způsobuje zvýšení hluku. Navrhnu a provedu kroky ke ztišení podle Vašich požadavků.

Propojení počítače, notebooku s A/V aparaturou, domácím kinem, TV

Chcete si filmy, které nyní sledujete pouze na počítači, vychutnat v pohodlí vašeho obývacího pokoje na velké LCD televizi a kvalitní audio aparatuře? Stačí mě kontaktovat. Přijedu posoudit možnosti propojení, navrhnu řešení a po domluvě s Vámi vše potřebné zajistím.

Další doprovodná činnost

Pokud jste si zakoupili například Set-top box, TV nebo jiný multimediální přístroj a nevíte si rady s jeho zapojením, i v tomto případě se na mě můžete obrátit. Přístroj zapojím, zkontroluji jeho správnou funkčnost, naladím a vysvětlím vše potřebné k jeho používání.

 

V případě zájmu o servis a správu počítačů, notebooků anebo i dotazu, využijte prosím kontaktní formulář anebo se mi ozvěte, viz sekce kontakty.

Doporučuji:

prostor pro Vaše dotazy, objednávky

Kontaktní formulář

*) údaje označené hvězdičkou jsou povinné