Jak probíhá samotná tvorba webu

  • Čemu se věnujeme a na co klademe důraz při tvorbě webu?
  • Vytvořit ucelené a kvalitní www stránky není až tak jednoduché, jak se může zdát.
  • Proto doporučuji tvorbu webu svěřit profesionálům.

Samotnou tvorbu www stránek můžeme shrnout do několika následujících bodů. Některé z níže uvedených prací a služeb je možné vynechat v závisloti na složitosti požadovaného řešení.
Např. pokud již máte navrženou strukturu webu nebo máte již hotový grafický návrh apod., tak se tímto již nemusíme zabývat.

TIP: Svěřte tvorbu Vašich www stránek mně - profesionálovi a s výsledkem budete určitě spokojeni. Pro rychlý kontakt se mnou využijte prosím kontaktní formulář.

Standardní postup tvorby webu

1. Analýza, kalkulace

Základním aspektem jakékoli tvorby, a nejen www stránek, je důkladná analýza, z niž následně připravíme základní cenovou kalkulaci daného projektu.

Potřebuji o Vás (Vaší firmě) vědět, co nejvíce, abych mohl připravit www stránky přímo pro Vás — na míru, a to nejen po stránce grafické, ale také strukturové, koncepční.

2. Doména, hosting

Zaregistruji doménu a zřídím správně vybraný hosting pro Vaše webové stránky.

Zpravidla tyto služby zřizuji u mnou ověřených a osvědčených společností Český hosting a Wedos, u nichž jsou hostingové programy a jejich správa na výborné úrovni.
Ale samozřejmě na Váš požadavek, mohu hostingové služby zřídit i jinde.

3. Návrh struktury webu: skicování a tzv. wireframes

Dalším důležitým krokem je vypracování struktury celých www stránek. Tzn. navrhnout a tužkou na papír naskicovat, jak budou jednotlivé stránky vypadat (jaké prvky, komponenty budou stránky obsahovat) a také jak vše bude propojeno a provázáno.

Důraz je kladen na to, aby procházení a logika webu byla pro uživatele přívětivá a pokud možno intuitivní. Aby se uživatel na webu dobře orientoval a neztrácel se v něm.
Finálním výstupem tohoto bodu je tzv. wireframes — drátěný model.

4. Grafické práce — grafický návrh, design www

V této části zpracuji kompletní grafický návrh celého webu a jednotlivých www stránek a jejich komponent, které vycházejí právě z navržené struktury webu — wireframes.

5. Tvorba šablon HTML, CSS, Java Script — kódování

Následně je potřeba grafické návrhy převést do jazyka www stránek, což je běžně HTML, xHTML. Šablony jsou tvořeny včetně kaskádových stylů CSS a případně implementace skriptovacího jazyka Java Sript, jQuery či Ajax.

Máte-li již hotov vlastní grafický návrh webu a potřebujete ho nakódovat do HTML šablon, využijte mou službu Tvorba šablon HTML, CSS, JS.

6. Programování, propojení s CMS

Hotové HTML šablony jsou připraveny k napojení a implementaci k tzv. front-end části administračního systému CMS. Front-end je zjednodušeně ta část webu, kterou vidí uživatel v internetovém prohlížeči.

Zároveň jsou v administračním systému také zprovozněny požadované funkčnosti, moduly a specifické vlastnosti, které daný klient na svých www stránkách požaduje anebo vycházejí z navržené struktury a grafiky webu.

7. Plnění obsahu webu

Bude-li potřeba a na základě dohody, Vám rád pomohu i s vlastním naplněním obsahu webových stránek, jako jsou texty, fotografie, atd.
Pokud klient nemá své vlastní fotografie, je potřeba je zhotovit anebo zakoupit v některé ze známých fotobank, případně existují i fotobanky, kde je možné fotografie a obrázky stáhnout zdarma, přičemž jejich kvalita bývá o něco horší než fotografie placené.

8. Testovací provoz www

Ještě před finálním spuštěním ostré verze www stránek, je možné (a doporučuji to) vše důkladně prohlédnout v testovacím provozu, v jehož průběhu se doladí případné nesrovnalosti.

Poznámka: Testování, ladění a schvalování probíhá vlastně již od samého začátku tvorby www, kdy je potřeba si jednotlivé kroky tvorby www s klientem postupně odsouhlasit a ověřit.

9. Nasazení ostré verze www

"Woala!" Hotové www stránky je možné vystavit jako ostrou publikovatelnou verzi na internet pro širokou veřejnost.

Tím to ale nekončí

Mnoho z Vás si může myslet, že krokem č. 9. Nasazení ostré verze www tvorba webu končí. Ale není to pravda.
Chcete-li na Vaše www stránky přitáhnout co nejvíce klientů, zájemců a návštěvníků, je potřeba s obsahem webu i nadále pracovat.

A to jak, obměňováním obsahu, aktualizací dat, psaním článků apod., tak i např. propojením s různými marketingovými službami pro weby jako jsou SEO, PPC kampaně, Google Analytics, sledování návštěvnosti, analýzy, reporty, apod.

Toto vše Vám mohu nabídnout v rámci služeb internetový marketing či správa www stránek.

 

V případě zájmu o tvorbu www stránek anebo i dotazu, využijte prosím kontaktní formulář anebo se mi ozvěte, viz sekce kontakty.

Doporučuji: FreeBitco.in

prostor pro Vaše dotazy, objednávky

Kontaktní formulář

*) údaje označené hvězdičkou jsou povinné